Galeria Wydarzeń

 

Certyfikowane szkolenie na temat :  ” Substancje uczulające przy zabiegach kosmetycznych” poprowadzone przez firmę IDEAL LOOK

  

SZKOLENIE Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

 

  

 

 

7. Koncert Zaduszkowy – Poznań, 29 października 2019

 

29 października 2019 r. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu wspólnie z  członkami Stowarzyszenia wzięli udział w Koncercie Zaduszkowym. Koncert został już zorganizowany  po raz siódmy.  Poprzez tą formę przekazu został oddany hołd pamięci polskim bohaterom II wojny światowej oraz ofiarom gestapo. Koncert Zaduszkowy „Pamiętamy…”,  ma na celu nie tylko kultywowanie corocznej tradycji uroczystego obchodzenia Święta Zmarłych, ale i też podkreślenie wagi historii miejsca, w którym znajduje się siedziba Teatru Muzycznego. Koncert współorganizowali poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej i Teatr Muzyczny w Poznaniu. Partnerami Wydarzenia były Fundacja Rozwoju Miasta Poznania oraz Totalizator Sportowy Lotto. W tym roku wystąpił Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego „Partes”. Jego unikalny repertuar to owoc prac muzykologicznych i starannej selekcji zabytków sakralnej sztuki wokalnej dawnej Rusi.Podczas wydarzenia nauczycielom zostały wręczone certyfikaty IPN-MEN-ODN w Poznaniu poświadczające udział w szkoleniach dokształcających. Na zakończenie wszyscy uczestnicy Koncertu złożyli kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniająca bohaterów, która znajduje się nieopodal wejścia do Teatru.

LINK DO STRONY : Koncert-Zaduszkowy-Poznan-29-pazdziernika-2019

 

   

 

Akcja edukacyjno-społeczna „Zapal znicz pamięci” – 27 października 2019

 

Stowarzyszenie Oświatowców Polskich w Poznaniu  uczestniczyło w XI edycji, akcji edukacyjno-społecznej „Zapal znicz pamięci” 27 października 2019 r. Akcja podobnie jak w poprzednich latach została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Patronat medialny nad akcją sprawował portal Muzeum Historii Polski i Polskiej Agencji Prasowej dzieje.pl. Wraz z pięcioma Oddziałowymi Biurami  Edukacji Narodowej IPN (Poznań, Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Gdańsk) oraz lokalnymi rozgłośniami Polskiego Radia (Radio Poznań, Radio PIK, Radio Katowice, Radio Łódź, Radio Puls), Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII, będący oddziałem Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, oraz partnerami ze związków kombatanckich, nauczycielami i młodzieżą.

LINK DO STRONY: radiopoznan.fm  ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI

  LINK DO STRONY : Zapal znicz pamięci-27-pazdziernika-2019

   

 

Paderewski Festiwal – Muzyk, Człowiek, Ambasador Polski.

 

W dniach 16–19 października 2019 roku w Poznaniu odbył się „Paderewski Festiwal – Muzyk, Człowiek, Ambasador Polski”. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Teatr Muzyczny w Poznaniu, Instytut Adama Mickiewicza i Miasto Poznań. To nie lada gratka dla miłośników twórczości wielkiego kompozytora. Paderewski był gorącym patriotą, za­angażowanym w działalność polityczną i społeczną w kraju i za granicą. Jako słynny artysta miał możliwość wpływania na światową opinię pu­bliczną w celu zwrócenia jej uwagi na sprawę polską. Łożył duże sumy na różne cele o charakterze patriotycznym i narodowym. Dlatego też z ogromną dumą, życzliwością i szacunkiem należy kierować podziękowania wszystkim Naszym uczniom i członkom Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu.

 

 

     

 

Prezentacja monet okolicznościowych NBP poświęconych Żołnierzom Wyklętym z Wielkopolski – Poznań, 16 października 2019

 

W dniu 16 października 2019 r. w sali Lubrańskiego Collegium Minus (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza), ul. Henryka Wieniawskiego 1. Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Poznaniu zorganizowali prezentację okolicznościowych monet kolekcjonerskich. Emisja wydanych przez NBP monet została poświęcona Wielkopolanom, bohaterom walk o wolną Polskę w okresie II wojny światowej, a także w okresie sowietyzacji Polski. Sylwetki bohaterów  ppłk Stanisława Kasznicy „Wąsowski” i  płk Łukasza  Cieplińskiego „Pług”  przybliżyli: Marta Szczesiak-Ślusarek oraz dr Dariusz Kucharski. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Oświatowców Polskich w Poznaniu jak również Nasi wspaniali uczniowie i nauczyciele

 

   

 

Oferta EDUKACYJNA

   

 

    

 

Nasza Szkoła

Nasze sale i prowadzone na nich zajęcia

 

 

Pracownia Kosmetyczna